Okulumuz

Milli Eğitim Bakanlığı sertifika programı müfredatına göre eğitim veren okulumuzda; Klasik bale, Modern dans, Yoga ve Piyano sınıflarımız bulunmaktadır. Dersler 70m2‘lik 2 sınıfta gerçekleştirilmekte olup, zemin ve barlar bale için özel olarak hazırlanmış materyalden yapılmıştır. Zeminde zıplamalarda inişi yumuşatacak 3 katlı özel kaplama malzemesi kullanılırken, barlarda ise özel boyalar fırınlanarak kullanılmıştır. Bu özellikleri ile öğrencilerimizin sağlığı ön planda tutulmuştur.

Misyonumuz, baleyi her yaştan çocuk ve erişkinlere sevdirerek, öğrencilerinin sağlıklı bir yaşam, estetik bir duruş ve özgüveni yüksek bireyler olmasına katkı sağlamaktır.

Eğitim dönemimiz her yıl Eylül – Haziran ayları arasında olup, yıl sonu sertifikasyonu için 10 aylık eğitim döneminin 8 aylık kısmını (yıl sonu gösterisi dahil) kesintisiz olarak tamamlamak yeterlidir.

Her eğitim yılı, Haziran ayı içerisinde okulumuzun tüm öğrencilerinin katıldığı bir yıl sonu gösterisi ile tamamlanır. Gösterilerin ilk kısmında her sınıf ayrı ayrı klasik bale ve/veya modern dans gösterilerini sergilerken, ikinci kısım klasik bir bale eserinin toplu olarak sergilenmesi ile sona erer. Öğrencilerimizin özgüvenine, takım çalışması ruhunun gelişimine büyük katkı sağladığını düşündüğümüz yıl sonu temsillerinin ikinci kısmına katılım sahne ve prova süresi boyunca ailesinin bakımına ihtiyaç duymayan her yaştan öğrencimizi dahil edecek şekilde ustaca hazırlanan bir koreografi ile sağlanır. Böylelikle klasik bir bale oyunun sergilenmesine katılım belirli bir sınıftan sonra değil, mümkün olduğunca erken yaşta sağlanarak öğrencilerin ilerleyen yıllarda da unutamayacakları ve onları bale eğitimine tutku ile bağlayacak bir deneyim kazanmaları amaçlanır. Kostümler sanat danışmanımız Elif Poyrazoğlu tarafından tasarlanıp her öğrenci için özel olarak dikilmektedir.

ELİF BALE DANS VE MÜZİK SANAT MERKEZİ OKULU