elif bale 2019 aralik ayi bulteni 1

BALENİN IŞILTILI DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ...

Geçtiğimiz aylarda son hızla başlayan derslerimizin yanında, çocuklarımızla ders dışında neler yaptık?


elif bale 2019 aralik ayi bulteni 2


Rusların ünlü dans grubu TODES'in Ankara Congresiumdaki gösterisine Elif Poyrazoğlu ve öğrencileri katıldılar. Gösteriden sonra hocamız ve çocukları danslar ve bitmeyen enerji hakında uzunca sohbet ettiler...

elif bale 2019 aralik ayi bulteni 3

Tomurcuk sınıfından; Nihle Derin, Ela, Beren ve Adanaz'ın

7A sınıfından; Talya,Duru ve Derin'in

8Asınıfından; Ece ve Zeynep Naz'ın doğum günlerini kutladık.elif bale 2019 aralik ayi bulteni 4


YOGA DERSLERİMİZ...

Enerjik hocamız Gökçen hanımın önderliğinde Cumartesi günleri 15:00-16:00 saatleri arasında yoga derslerimiz başladı.

Yoga; fiziksel, zihinsel ve ruhsal katmanları bütün olarak ele alınması gereken bir pratik. Yoganın amacı, kişinin ruhsal ve bedensel dengesini sağlayarak huzur bulmasını sağlamaktır. Yoga yapan kişi kendini tanımaya başlar, kişi kendini ve bedenini derinlemesine tanıdıkça evrenin uyumunu yakalar. Yoganın temel felsefesi bu esasa dayanır.
Ve bu ayki konumuz;

BALENİN BEDEN GELİŞİMİNE ETKİSİ.....

Bale eğitiminin bedensel gelişime yaptığı katkı diğer birçok faydası yanında ilk sırarda yer alabilecek kadar önemlidir. Bale eğitimi alan bireyler bedenlerini daha iyi kullanırlar, vücutları esnek, güçlü ve zarif olur. Ayrıca kas yapısını güçlendiren bale, çocuğun daha hızlı uzamasını ve gelişmesini sağlar.

Bale eğitimi, duruş bozukluklarının düzeltilmesine de önemli katkılar sağlamaktadır. Bale eğitimi sırasında yapılan egzersizler taban düşüklüğü(düztabanlık), içe basma, bacak deformasyonu(x bacak ve parantez bacak deformasyonu) ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin iyileşmesine yardımcı olmaktadır.