elif bale 2020 ocak ayi bulteni 1

YENİ YILINIZI KUTLARIZ

SAĞLIKLI, HUZURLU, BOL BEREKETLİ VE BALE DOLU BİR YIL GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE...

elif bale 2020 ocak ayi bulteni 3

Birlikteliklerinin 7 ve 8. yılını yaşayan öğrencilerimiz, artık gelenek hale getirdikleri yılbaşı hediye çekilişini 28 aralık cumartesi günü gerçekleştirerek, biribirilerine aldıkları hediyeleri paylaşıp yeni yılın gelişini kutladılar.

elif bale 2020 ocak ayi bulteni 4

Son hız devam eden derslerimiz yanında; geçtiğimiz yıllarda Milli eğitim Bakanlığı'na bağlı sertifika programında olan öğrencilerimiz seviye geçme sınavlarına girerek yeni sertifikalarını aldılar. 8. yılını tamamlayıp MEB programından mezun olan ancak bale aşkından vazgeçmeyen Ece Altundağ yanında birçok öğrencimiz sınavda başarılı olarak bir üst seviyeye geçmeye hak kazandılar.elif bale 2020 ocak ayi bulteni 5

Velilerimizin heyecanla beklediği Açık dersimizi 28 Aralık cumartesi günü gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz mi yoksa velilerimiz mi daha heyecanlıydılar karar vermek zor. Ancak ders sonunda velilerin sevgi dolu bakışları her biri kuğu olduğu düşünen çocuklarımızın mutlulukları gözlerinden okunuyordu...

VELİ - ÖĞRETMEN BİREYSEL GÖRÜŞMELERİ...

Çocuklarının durumları ile ilgili olarak bilgi almak isteyen velilerimiz, 05307678200 numaralı telefonumuzdan randevu alarak öğretmenlerimizle görüşebilirler.

elif bale 2020 ocak ayi bulteni 7
elif bale 2020 ocak ayi bulteni 8


Aralık ayı içerisinde doğan çocuklarımız, Ela Gülalanlar, Leyla Duru Herkiloğlu, Rana Alan, Maya Alan, Berin Eda Türkeri, Zeynep Naz Tüfekçi, Ela Müjde, Yağmur Sarmaşık ve Elif Çakmakçı'nın doğum günlerini sınıf arkadaşları ve eğitmenleriyle birlikte kutladık.

elif bale 2020 ocak ayi bulteni 9


AYIN KONUSU: Balerinler Neden Topuz Yaparlar?

Bale topuzu, balenin olmazsa olmazlarının başında gelmektedir. Saçların topuz yapılması balerinin daha zarif görünmesini sağlarken konsantrasyon açısından da önemlidir. Açık saçla yapılan hareketlerde hem saçlar yüze çarparak konsatrasyonu bozmakta, hem de çocuk kendisini aynada görmekte zorlanmaktadır. Boyun ve ense ortaya çıktığından çocuk kendisini aynada daha doğru görmekte ve öğretmenin verdiği hareketi daha doğru ve konsantre şekilde yapabilmektedir.